X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
شنبه 1 شهریور‌ماه سال 1393

تحصیل به زبان مادری

تحصیل به زبان مادری ، ایران تافته جدابافته + لینک کتاب حقایق جهانی CIA 
همه با 5+1 یا 6 قدرت جهانی آشنا هستند (آمریکا، روسیه، چین، 
بریتانیا و فرانسه و آلمان)
اما زبان رسمی این کشورهای قدرتمند و دموکرات

آلمان :با وجود قومیت ها و زبان هایی نظیر : دانمارکی – هلندی (زبان فریزلند ) - رومی - سوربی و حتی مهاجران ترک و کرد و عرب و ایرانی و آفریقایی و آسیایی ، زبان رسمی خود را آلمانی انتخاب کرده است .

فرانسه: با وجود اقوام ژرمن آلزاسی ( آلمانی زبان ) و کرسی ها ( زبان خانواده ایتالیایی-رومی ) و اقوام کاتالان ( گروه خانواده ایتالیایی ) و باسکی ها ( با یک زبان ایزوله شده احتمالا نامربوط به زبان های هندواروپایی ) و فلمیش ( گویشی از آلمانی که در بلژیک و فرانسه صحبت میشود ) و گویشوران زبان کریول ( زبانی طبیعی که از ترکیب چند زبان در فرانسه پدید آمد ) و گویشوران زبان ماهوری و البته گویشوران زبان سلتی ، زبان فرانسوی را زبان رسمی برگزیده است .

بریتانیا : با وجود تیره ها (نمیشه گفت اقوام چون اونها رو تصاحب کرده) نظیر اسکاتلندی ها و ولزی و ایرلندی و گویشوران زبان کورنی ( از گروه زبان های سلتی ) ، زبان رسمی خود را انگلیسی گذاشته است .

چین : با وجود جمعیت سر شار و اقوام نظیر : گویشوران زبان های چینی مانند "" یو و "" ، "" وو "" و "" مین به ای "" و "" مین نان "" و "" ژیانگ "" و "" گان "" و "" هاککا "" و همچنین اقلیت های قومی مانند ، مغول‌ها، تبتی‌ها و قرقیز ها و ترک‌ها (اویغور) و تاجیک ها (که با توجه به جمعیت زیاد تعداد این اقوام هم زیاد است ) زبان رسمی خود را چینی ماندارین گذاشتند .
گفته می شود در چین بعض مناطق زبان محاوره منطقه رسمی است مثلا کاردار آنجا به آن زبان سخن می گوید یا نامه هایش به آن زبان است اما زبان نوشتار آموزش و رسمی کشور چینی است و یادگیری زبان و خطش برای همه الزامی

روسیه
روسیه با توجه به تجاوزات و تصاحبات تاریخیش کشور چند قومی نیست بلکه چند ملیتی هست که در متصرفاتش (نه در قلمروی تاریخیش) ، آنها حق یادگیری زبانشان را دارند اما زبان رسمی کشور روسی هست و باید خط و زبان روسی را بلد باشند .
زبان های اقلیت های قومی در روسیه : دولگان ( از گروه ترکی ) و آلمانی و چچن و تاتار

امریکا : این کشور مشهور به کشور مهاجر است یعنی ساکنان اصلی آن(سرخپوستان بومی) بدست سفید پوستان قلع و قمع شدند و ساکنان امروز امریکا همه مهاجر هستند و از ملیت های مختلف 
پس ملیت امریکایی وجود ندارد که اقوامی داشته باشد ، اما جالب است بدانید این قاره ی مهاجر چیزی تحت عنوان زبان ملی (نه زبان رسمی) دارد ، که زبان ملی انگلیسی -امریکایی می باشد در 28 ایالت به صورت تنها زبان و در مابقی به عنوان زبان ملی باید یاد گرفته شود برای مهاجران ورودی به این کشور جهت اقامت یادگیری این زبان ملی !! (کدام ملیت؟؟) اجباری است .
در آمریکا بجز انگلیسی زبانان ، با 82.1 درصد ( یعنی مهاجران اروپایی که شاید فرانسوی و بلژیکی و روس و آلمانی و ... باشند و در دهه های گذشته مهاجرت کرده باشند و حتی سیاهان آفریقا در این گروه میباشند ) ، اسپانیولی زبان ها با 10.7 درصد جمعیت و دیگر گویشوران زبان های هندواروپایی با داشتن 3.7 درصد جمعیت و مهاجران آسیایی و ساکنان جزایر پاسیفیک با داشتن 2.7 درصد جمعیت ،همه موظف به آموزش به زبان انگلیسی در مدارس و در دانشگاه ها و همچنین گویش به زبان انگلیسی در دادگاه ها و ادارات و سازمان های دولتی و قسم به زبان انگلیسی در ارتش آمریکا و سنای آمریکا و نهاد های دولتی امریکا میباشند . 
در ایالات متحده پزشکان باید به زبان انگلیسی قسم بخورند .

سوال : چطور میشود که غربی ها ، این دایه های دلسوز تر از مادر ، بویژه نهاد های به اصطلاح حقوق بشری آمریکایی و اروپایی ، برای کشوری باستانی چون ایران ، طرح تحصیل به زبان مادری را تجویز میکنند و حتی ایالات متحده و سازمان ملل ، روزی را بعنوان روز زبان مادری تعیین کرده و سخن پراکنان رسانه های متصل به ایشان ، تحصیل به زبان مادری را یکی از حقوق اولیه برای هرکسی میدانند ؟
مگر ایران و ایرانی تافته جدا بافته هست ؟

اما کسانی که عدم آموزش به زبان مادری (نه آموزش زبان مادری ) را جرم تلقی می کنند ، آیا سازمان ملل که 6 زبان رسمی را برای سازمان ملل(همه ی ملل) انتخاب کرده است ، دارد به 70% کره ی زمین ظلم می کند ؟؟ 
زبان های رسمی سازمان ملل عبارتند از : اسپانیایی ، انگلیسی ، چینی ، روسی ، عربی ، فرانسوی

طرح تحصیل به زبان مادری ، یک طرح هدفمند میباشد ، که برای ایجاد شکاف زبانی و فرهنگی در بین اقوام ایرانی ، طراحی شده و سازندگان این ایده ، دقیقا میدانند به دنبال چه هستند ، دقیقا بدنبال گسست زبانی و ارتباطی بین اقوام هستند ، وگر نه ، این ایده را در کشور های خود دنبال میکردند .
و یا درست تر ، این غربی ها هر چند دهه یک بار برایمان خوابی میبینند ، هربار با یک دستمایه جدید ، یکبار حقوق بشر ، اینبار زبان مادری و حقوق اقوام !!!!
به قول برخی از اصحاب سخن ، ایران ما ، از قدرت های جهانی ، چند دهه ، عقب تر هست ، پس در این مورد هم اجازه بفرمایند ، هر وقت 6 قدرت جهانی اینکار را انجام داد ، ما هم چند دهه بعدش انجام خواهیم داد ( این قسمت شوخی بود )  
در باب صدق گفتار پست و همچنین اطلاعات بیشتر در مورد زبان های رسمی شده ، به منبع زیر ، کتاب حقایق جهانی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا ، CIA ، مراجعه شود :

نظرات (1)
نماز و هنر اسلامی
شنبه 1 شهریور‌ماه سال 1393 ساعت 11:23 ق.ظ
سلام. وب خوبی داری اگه امکان داره به وب ما هم سر بزنید
لطفا نظر هم بده
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد